Кошик
226 відгуків
БУДЛЕЯ-ДЕКО - Інтернет-магазин для тих, хто купує!

Геотекстиль

Геотекстиль

Геотекстиль - це один із видів будівельних матеріалів, який використовується в різних галузях будівництва та ландшафтного дизайну. Він є тканий або нетканий з полімерних волокон. Геотекстиль важливий для зміцнення ґрунту, відведення води, фільтрації та поділу різних шарів ґрунту, є одним із найбільш затребуваних матеріалів у сфері дорожнього будівництва. Дане полотно знайшло своє застосування у ландшафтному будівництві та облаштуванні земельних ділянок. На сьогоднішній день існує безліч торгових марок геотекстилю, але головна відмінність матеріалу, що визначає його призначення, полягає у способі виробництва цього полотна. На основі цього можна виділити такі види геотекстилів:

·          термоскріплений,

·          голкопробивний,

·          термофіксований.

Отже:

Термоскріплений геотекстиль – виготовлений з поліпропілену, виробляється шляхом термічного скріплення, має високі показники на розрив, проте за рахунок спаяних під високими температурами волокон, він має меншу водопропускну здатність. Цей процес відомий як термоскріплення, звідки і походить назва цього виду геотекстилю. Захищає від бур'янів, застосовується при армуванні, розподілі, дорожньому будівництві, посиленні, обладнанні штучних водойм. Його щільність становить від 80 г/м. кв. до 200 г/м. кв., а діапазон робочих температур від -60 до +100 °С. Даний вид геотекстилю має ряд переваг та відмінностей перед іншими полотнами. Він не забивається дрібними частинками пилу та уламків при експлуатації, має високу міцність на розрив, не піддається впливу хімічних реагентів, має високу вологостійкість, а так само, при правильному монтажі має термін служби більше 25 років.

Голкопробивний геотекстиль – виготовлений із поліестерових волокон, виробляється шляхом пропуску маси вже готової сировини з дуже тонких ниток через цілу низку голок-гарпунів, які пробиваючи масу сировини заплутують нитки між собою. Застосовується для фільтрації, створення систем водовідведення, дренажу, поділу, посилення, захисту рослин від холоду, вітру, сонця, а також для облаштування садових доріжок, захисту від бур'янів та укриття рослин, створення декоративних водойм, газонів, альпійських гірок та інших ландшафтних робіт.  Його щільність становить 100 г/м. кв. до 300 г/м. кв., а діапазон робочих температур від -60 до +100 °С. Переваги цього геотекстилю в тому, що він запобігає перезволоженню грунтів і накопиченню води на поверхні і всередині дорожнього покриття, добре пропускає воду, при цьому не замулюється і не забивається дрібним пилом. Це найзручніший матеріал для влаштування водовідвідних систем. Головна відмінність голкопробивного геотекстилю полягає у застосуванні та фізичних властивостях матеріалу. Якщо термоскріплене полотно відрізняється своєю міцністю, то геотекстиль голкопробивної зарекомендував себе як матеріал, з високою водопропускною здатністю, що забезпечує якісну фільтрацію протягом довгих років.

Термофіксований геотекстиль – виготовляється з поліестерових волокон, виробляється шляхом термофіксації (нагріву до високої температури), завдяки чому волокна матеріалу з'єднуються разом та формують стабільну структуру. Застосовується в організації пристінного дренажу, армуванні (зміцнення конструкцій, при укладанні фундаментів та основ складських, гаражних та інших приміщень, будівництві доріг, естакад, мостів та ін.). Його щільність 100 г/м. кв. до 300 г/м. кв., а діапазон робочих температур від -60 до +100 °С. Головна перевага цього виду геотекстилю полягає в тому, що він зберігає ту ж водопропускну здатність, що й голкопробивний геотекстиль, але в той же час матеріал набагато міцніший на прокол і на розрив, ніж його похідний варіант.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner