Кошик
170 відгуків
БУДЛЕЯ-ДЕКО - Інтернет-магазин для тих, хто купує!

Бентонітовий шнур та Гідрошпонка

Бентонітовий шнур та Гідрошпонка

Бентонітовий шнур або Гідрошпонка: що краще?

І бентонітовий шнур, і Гідророшпонка застосовуються в будівництві як гідроізоляційні матеріали для ущільнення тріщин, швів та інших проміжків, в які може проникати волога.

Бентонітовий шнур є ущільнювачем, який складається з бентоніту (вид глини з високою поглинаючою властивістю, який максимально розширюється при контакті з водою, що дозволяє йому заповнювати та ущільнювати проміжки, виключаючи проникнення води). Якщо Вам необхідна надійна ізоляція нерівних поверхонь або закладання ввідних отворів під комунікації - вибирайте бентонітовий шнур. Для цього його укладають між елементами, які потрібно стикувати та ізолювати. Його еластичність трохи стискається, а при набуханні повністю перекриває простір.

Гідророшпонка - це синтетичний матеріал, який також розширюється при контакті з водою, вона має довгий термін експлуатації і має більшу стійкість до хімічних речовин, ніж бентоніт. Розрізняють гідрошпонки за формою на: плоскі з виступами-анкерами, і П-подібні, з об'ємною поздовжньою частиною. Все залежить від  специфіки її застосування. Також полотна розрізняють за принципом встановлення, а саме:

- Зовнішня шпонка складається з одного рівного боку, а другий з анкерами, якими вона монтується на каркас у бік заливки, де анкера утримують стрічку в тілі бетону. На поверхні швів і стиків плит має бути гладка сторона полотна, тому шпону ізолює та посилює шви. Цей спосіб застосовують у випадках зонування фундаментних елементів або мембранної гідроізоляції;

-  Внутрішня гідрошпонка в основному має вигляд плоских полотен із дзеркальним розташуванням анкерів зверху та знизу. Посередині стрічки проходить елемент, який компенсує навантаження, що важливо, щоб ізоляція міцно утримувалася в тілі бетонних конструкцій, для чого смугу встановлюють на металевий каркас до заливання бетону.

Так що ж вибрати все-таки: бентонітовий шнур чи гідрошпонку? Для монолітного будівництва найкраще використовувати комплексну дію гідроізоляційних матеріалів. Багатоповерхові будинки будують на довгі роки для великої кількості мешканців, тому гідроізоляція використовується максимально за призначенням. У приватному будівництві місця стиків плит та кутові прилягання допустимо закривати бентонітовими профілями та матами. Вони бездоганно працюють та прості в монтажі.

Для визначення що краще вибрати, необхідно розуміти конкретні вимоги ваших робіт. Бентонітовий шнур може бути кращим для робіт, де важливе використання більш натуральних матеріалів. Гідророшпонка може бути кращим вибором для робіт, де важлива довговічність і стійкість до хімічних впливів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner